Blog / Mamas / Maternity

Hodiny,minúty,sekundy….

No a zase raz na tú maminkovskú tému.Pýtam sa sama seba ,či je to ozaj tak alebo len teraz si to viac všímam?Pretože odkedy som 7.4. 2018 porodila jednu slečnu,nikdy predtým som tak nesledovala čas ako teraz.
V pôrodnici vám povedia,že dieťa treba na kojenie budiť aj každé 3hod .Keďže naše dieťa odmietalo akúkoľvek spojitosť slov najedená=dobrý spánok,až tak som to nedodržiavala.Ona plakala či bola po mliečnej dávke  a plakala aj keď chcela spať.A potom prišla otázka ?Kedy už bude mať nejaký režim podľa ktorého sa všetci nastavia ako hodinky?Samozrejme viacerí si poviete,že či mám na očiach ružové okuliare a ja sa mám predsa prispôsobiť .Na očiach mám jedine šošovky -2,5dioptriu ,teda v očiach ,a prispôsobujem sa celý život všetkým.
Požičala som si výbornú knižku od kamošky – Tajemnství klidného dítete. Odporúčam pre všetky manky ako povinnú literatúru.V tom čase sme bojovali s kojením. Malá sa čertila,nechcela.Samozrejme kvôli tomu nespala a nerváčila ešte viac.Každé dieťatko má rado keď sú veci načas a pravidelne.Kniha hovorí o tom ako svoj rytmus nastaviť a pochopiť potreby dieťaťa.Velebím ťa knižka ! Pochopila som ,že keď sa na prse čertila,nebola asi hladná.Cyklus spánku, kŕmenia  a hrania si nastavíte na 3hod kolotoč,napríklad…Dieťa sa naje,prebalíte ,oblečiete,a pohráte sa.EASY-tak sa volá tá metóda.Eat,activity,sleep,you! Keď začne zívať ,ukladáte baby spať. Tento jeden cyklus sa má stihnúť do 3hodin. Nie je to vôbec stres😊.Poviem vám ,že vtedy boli moje oči len na hodinách.Aha ,už je 13:00hod, musím kojiť.A znova o 16hod. Zistila som,kedy má Dária potrebu spať a ja som si mohla aspoň prispôsobiť nejakú ďalšiu aktivitu.
Večerná rutina je ďalšia veda.
Okúpať,napapať,pohrať sa a spať.V presný čas .U nás je to hotová alchýmia.18:15 večera,18:30 prípadný kúpeľ,ďalej obliekanie ,kojenie a 19:15 už hajde spánok .A zase sledujem čas.Tak vám poviem,že keby aj neboli mobily,hodiny,budíky a bársčo,podľa krpatej by som už vedela koľká bije.
Návšteva,káva,aktivita?Dohodnúť aj týždeň dopredu prosím kvôli poriadku 😂Najčastejšia otázka ,keď chce niekto prísť pozrieť:Kedy ti spí? Takže zase sa prispôsobuje hodinám!A keď dieťa plače ,aspoň sa môžem vyhovoriť ,že sú to len ZUBY😪Nedajbože sa chcú stretnúť dve matky s malými deťmi. Normálne by som aj nobelovku získala za moje výpočty kedy sa stretnúť aby boli deti vyspaté,vysmiate a samozrejme aby mali chuť “konverzovať”.Teraz je to už bájo. Jasné,že sa režim  zmení ešte 100x ,ale konečne viem ,o koľkej,kedy ,nakoľko a koľko 😂

P.S.na fotke je použitých asi 10 filtrov, inak by to nebolo zverejnenia vhodné
😂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *