Blog

Je to diagnóza?

Vždy som rada nakupovala .Všetko. Od potravín ,ktoré som možno nikdy neodbalila (napr. kuskus) ,cez tonu oblečenia až po nábytok.
Moja shopaholičská závislosť sa prehĺbila ešte viac ,keď som zistila ,že som tehotná a úplná topka ,že to bude dievčatko .

Asi od toho dňa,keď som zistila pohlavie ,začala mánia .Prvé pyžamko,ponožky,dupačky. Druhé,tretie,štvrté….desiate….A aj keď moja peňaženka plakala, srdce plesalo.Povedala som si ,že kým mám dostatok prostriedkov na to,aby som kupovala oblečenie,tak sa zásobím aj na časy “žijeme z rodičáku”.Tak sa skriňa zapĺňala až do veľkosti 74 (6-9m) a maličká bola stále v brušku.
A teraz ten môj poznatok.Ono nie je na škodu kupovať veci dopredu.Ale na škodu je to množstvo ,ktoré som kúpila ja .A hlavne na rôzne obdobia veku a aj tie ročné samozrejme .
Zistila som ,že kým mala Dária pár týždňov ,celý deň bola len v pyžamku,maximálne som ju obliekla von do kočíka do dupačiek a svetríka. Čiže na tie prvé 3 mesiace  bohate stačilo asi 5ks pyžamiek a zopár body (ja som preferovala tie so zapínanim na cvočky), asi 5 ks dupačiek a možno len 3 páry ponožiek a nejaký svetrík a čiapka.Čo sa stávalo pravidelne bolo,že malá šplechla riadnu bombu do plienky a hold,bol aj bodypainting cez chrbát. Hlavne,že práčka to zvládala .
Potom prišlo leto,teplo a Dária bola z toho nervózna.Pravdaže mamka si chcela princeznú parádiť a tak som opäť nakupovala.No ale keď na FB na mňa cielene vyskakovali reklamy z H&M ,Zara ,Lindex 🇸 🇦 🇱 🇪 !

Zima .To je obdobie ,kedy potrebuje toho dieťa ,ktoré ešte nechodí po vlastných skutočne málo.Kvalitný fusak ,nejaký teplý overal a minimum vecičiek na doma .
No a od 5 mesiaca sa princezná rozhodla štvornožkovať. Odevy trpeli na kolenách a mne bolo ľúto jej na doma obliekať štýlové tepláčiky .Tak si zapadali prachom a strácali na hodnote .Samozrejme deti rastú ale oblečenie nie .Zase raz som si búchala čelo ,že na čo som to kupovala . Triedila som veci na doma, ktoré mohla zodrať, zaprasiť, prekakať,😂a oblečenie na vonku, to som pokladala značky ako Zara, HM a podobne.Len to som ani netušila, že celú zimu bude buď spať vo fusaku alebo sa bude nosiť v nosiči v overaly. Takže tie”pekné” veci zapadli stále prachom. Lebo kde už len dieťa v zime vyzliekate ,aby ste ukázali ,že ste ho pekne obliekli.
Do reality som sa zobudila ,keď mi na účet cinklo len okolo 230€ od Sociálnej poisťovne.A to ešte nemám zaplatený úver a všetky účty .
Objavila som čaro Marketplace na FB a aj rôzne skupiny na tejto sieti.Zháňam,kúpim,ponúknite…takto najčastejšie začínajú moje príspevky do týchto skupín .Oblečenie je väčšinou v dobrom stave a za prijateľné sumy.
A viete čo asi nikdy nepochopím?Samozrejme viem,že sila Instagramu je veľká, ale keď vám asi piata “mamka influencerka” za deň vyskakuje ,že ako krásne nakúpila v Lindexe pre svoje ratolesti ,a využite zľavu 20 percent,tak si hovorím ,či si to reálne ona zaplatila .Tak určiteeee.Takže drahé sociálne siete ,aj ja som matka ,aj ja si prosím nakupovať zadarmo a kľudne vám to aj spropagujem .

Takže ak niekde uvidíte ,že JA,JA ,JA jenom Já, opäť ponúkam 36 kus oblečenie s textom AKO NOVÉ,LEN OPRATÉ alebo NENOSENÉ,tak vedzte ,že som zase len nakupovala …..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *