Blog

Priznanie matky

Už je to rok.Ale pre nás dve je to viac ako rok ,čo sme spolu.Veď si mi obsadila brucho už 9mesiacov predtým ako si sa “vyliahla”.Síce mám 31 rokov ,ale žiadny z tých odžitých rokov nemal taký zmysel ako tento.
Dária moja zlatá.Dnes keď toto čítaš ,pravdepodobne čítať už vieš .Toto je prvý list ,ktorý ti píšem a bude jeden z mnohých.
Nikdy by som nepovedala ako veľmi sa vie také malé bábätko ,ktoré si prinesiete z pôrodnice zmeniť na slečnu,ktorá dá do pozoru všetkých.Prvé mesiace boli ťažké .Neviem kto to vymyslel ,že deti nevedia od narodenia rozprávať .Pre všetkých by to bolo jednoduchšie .Keďže bábätká dávajú všetko najavo len plačom.Plač bol teda naša komunikačná metóda.
Keď si sa v 3,5m prvýkrát pretočila z chrbátika na bruško,hovorím si ,génius .V 5 mesiaci si už aktívne štvorkovala po byte a presne v deň keď si mala 6mesiacov si sa postavila o nábytok.A vtedy skončili časy,kde ťa položím,tam ťa aj nájdem.Objavili sme spolu tvoju detskú izbičku ,kde sme väčšinu času.Hráme sa ,spievam ti,pozeráme knižky a tu aj spinkáš.
A dnes je to rok.Tvoj prvý rok.Doteraz to boli mesiace a od dnes to už budú roky.
Nikdy v živote som nikoho tak nemilovala.Nikdy.Až pri dieťati sa človek naučí čistej a úprimnej lásky.A to ako sa o teba neskutočne bojím .
Milujem to, keď sa smeješ a vyceríš tie dva zuby a zavreš pri tom očká.Milujem tvoju vôňu,keď k tebe čuchám.To ako ti voňajú vlásky .Och ,najradšej by som to dala patentovať do parfému.Milujem ,keď sa na teba pozerám a ty sa hráš a zamyslene objavuješ nové možnosti .Podľa mňa máš najdokonalejší tvarovy profil .Normálne ťa vždy obdivujem keď sa na teba dívam zboku.Tie krásne tučnučké líčka a dvojitá brada.Ten pocit,ktorý zažívam ,keď sa na teba dívam ako spíš.Vždy,keď kočíkujem,tak môj zrak vidí len teba.Milujem to ,keď ti vezmem cumlík a tvoja tvár mi napriek tomu vonia po slinách.Zbožňujem,keď môžem po teba ráno prísť a vybrať ťa z postieľky a ty sa usmievaš.
Keď si povedala prvykrát mama …Keď ma uvidíš a povieš mama…keď plačeš a kričíš mama….Jaj ty moje bábätko lúbené.
Zbožňujem tvoje stehienka ,bruško a znamienko pri pupku .Tvoju chutnú riťku s plienkou,keď máš legínky a to ako vždy plačeš,keď ťa obliekam.Nemohla si byť dokonalejšia ako si .To aká si rozumná ,láskavá a ako všetko vnímaš  .Ako sa vieš hnevať ,kričať a vzdorovať.
Keď som mala možnosť držať nejaké dieťatko na rukách ,vždy som si hovorila ,poteším sa a vrátim.Ale keď mám teba ,si moja a si tu navždy .To, že ťa môžem neustále bozkávať ,objímať,stískať.A nikomu ťa nemusím potom vrátiť.Samozrejme sú aj krušné chvíľky, ale potom by to nebolo tak zábavné .
Viem,že som spravila veľa chýb,že som mohla spraviť veľa vecí inak,lepšie .Odpusť mi ,ak na teba občas kričím ,ak som ti nedala to čo si chcela .Mama predstavuje zvieraciu ríšu.Je bojovná ako levica,chodí po špičkách ako mačka ,keď sa v byte uspáva.Občas si už pripadám ako dojná stanica pre kravičky,občas ako opica ,ktorá má na seba zavesené mláďa.

Vždy som chcela byť raz mamou.Predstavovala som si ako bude vyzerať moje dieťa.Aké bude mať oči,povahu…a musím povedať,že ty si prevýšila očakávania .Si viac než čo som si želala.Si krásna,zdravá ,usmievavá,šikovná ,občas ukričaná ale hlavne si naša .Moja .Navždy tu budem pre teba.

1 rok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *