Blog / Life

Recept na muffiny

Na tento recept budete potrebovať : veľa čokolády, bieleho pečiva a málo pohybu.Možno vás sklamem, ale článok nebude o lahodnej sladkej pochúťke,ale o tom ako sa mi nedarí mať svoju starú, predpôrodnú postavu.A všetky nohavice sú zrazu pretekárske. Pretekajú cez ne moje “madlá lásky” a kypia muffiny. Síce velkosť nohavíc je stále M ,pocitovo si obliekam XS.

Čestne priznávam, že som sa počas 9 mesiacov tehotenstva doslova vyžrala. Prvý trimester by som zjedla aj obal z nanuku a neskôr som moje žravé chúťky zhadzovala na dieťa :veď ona si pýta! A kedy si nedopriať, keď môžem teraz, no nie? Počas obdobia” tehotnosti”(@kristinatormova-ďakujem za výraz) som všeho všudy pribrala cca do 15kg.Čo je dosť, ale dá sa aj viacej samozrejme .Túto objemovku som ukončila 7.4.2018 kedy som začala svoju rysovačku menom Dária. Bohužiaľ v pôrodnici som nechala tak 10kg a zvyšok sa na mne stále drží až doteraz.
Vo svojom tele by sme mali byť spokojný, či už máme 60kg alebo 110kg.Doležitý je hlavne náš pocit zo seba.A môj aktuálny pocit? Bleeee a tento emotikon 🤮. Som mľandravá, slabá ako čaj a zadýcham sa aj cestou po schodoch do obchodu. Haló Ivana, preber sa! Do kedy sa chceš vyhovárať na dieťa a tlačiť sa večer rožkami??!
Tak vážení, schudnúť nie je ľahké a tobôž nie, keď váš mesačný príjem je cca 200€. Možno si viacerí klepete o čelo, že čo tu splietam peniaze. Jesť zdravo je len pre zárobkovo činných.Bohužiaľ je to tak. A niečo o tom viem… Nie som úplný neznalec fit stravy a cvičenia.Príklad :raňajky – ovsená kaša s ovocím, pripadne nejaké orechy alebo orieškové maslo na zasýtenie(to už je prepich), potom desiata: pomaranč alebo grep, prípadne ovocná šťava alebo smoothie. Obed:čo tak losos alebo kuracie prsia,so zeleninou, trošku celozrnej ryže. Olovrant :striedmo len cottage so zeleninou. Večera je ľahká :tofu so zeleninovým šalátom alebo tuniak calvo s krajcom bielkovinoveho chlebika a opäť zelenina. Bohužiaľ v obchode sa nepredáva len 1ks kur. prsa ale cca za 4,50€ máte postarané aj na 3 dni. Vás by bavilo jesť 3-4dni to isté? Momentálne si fičíme na prílohach typu cestoviny, zemiaky, ryža. Lebo je to cenovo dostupné, je toho veľa a zasýti nás to. A dokolečka dokola. SA-CHA-RI-DY. Všade. Takže, za mňa je dôležité nahradiť túto prílohu niečím menej sacharidovým a heeej, aj bruško sa mi odvďačí.
Teraz jem nezdravo. Ako prasa. Poväčšinou máme teplý obed, ale 2 dni dozadu som mala na obed krupicovú kašu a včera, 3 zipser párky s bielymi rožkami.Aaaa!!Plesk plesk. Áno, už som zahanbená až mám palce fialové. Píšem to sem verejne, že idem na tom popracovať. A nie za to, že ide leto, na to kašlem.Ja sa do plaviek dostanem možno tak… no… to je jedno. ale zato, že nie som so sebou spokojná. Momentálne mám telo nejakej slečny, ktorú nepoznám a nie je mi sympatická a milá moja, my nebudeme kamarátky, ani len na FB. Nechcem sa tu vyhovárať, že chudnúť sa da prevažne stravou. Ale poviem vám, že je to 80% úspechu. To, že si zacvičím alebo čosi také je benefit pre svaly, že ich pošteklím k svalovke ale GRO je to jedlo.
Už dávno viem, že chcem jest opäť zdravo. Ale popravde si neviem predstaviť ako svojmu chlapovi, ktorý je ozaj ze CHLAP naservírujem šalát s mozzarelou. A dvojmo sa variť bohužiaľ momentálne nedá. Aj keď by som veľmi rada. Vlastne trojmo, aj pre ročnú stravníčku.

Z môjho pravidelného pohybu, ktorý som mala či už v práci alebo vo fitku, v lete korčule, prechádzky, je dnes už len pohyb po cca 70 m štvorcových bytových a kočíkové prechádzky skončili, nakoľko madam spí len raz denne a je aj teplo. V kočíku inak nevydrží viac ako 10min za priaznivého stavu, že ma niečo na jedenie v ruke. Takže zvýšiť pohyb, úloha č.2. Čo prichádza do úvahy večer. Večer, keď každá matka padá únavou… Hecnem sa..  Už keď Sajfa hovorí v reklame, že prirastiem k stoličke… .  Môže cvičiť Adriana Poláková(telerano) častejšie ako si ja zmývam hlavu a má dosť po 40tke, tak prečo nie ja?
Napíšte mi, že je tu ešte niekto nespokojný, nech sa necítim blbo😆